wtorek, 23 grudnia 2014

KOLACJA WIGILIJNA - PROPOZYCJE ZESTAWÓW


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Mam nieodparte wrażenie, że niczym niedźwiedź zimę, ja przespałam cały rok. Nawet nie wiem kiedy minęło lato, a już trzeba pomyśleć o ubraniu choinki i przyrządzaniu potraw wigilijnych. A kiedy już upichcimy co trzeba i zasiądziemy do pałaszowania przypomnimy sobie, że kompletnie zapomnieliśmy o tym, jak wyglądamy. A to przecież istotna sprawa!

Znam zwolenników teorii, że skoro przygotowują Wigilię w domu, to zasiadają do niej jak do tradycyjnej codziennej kolacji - otrzepują ręce z mąki, zrzucają fartuch i idą wchłaniać pierogi czy barszcz z uszkami. Dzieje się tak najczęściej w takich domach, gdzie nikt na Wigilię nie przychodzi, a stół oblegają tylko domownicy. Pojedzą, pozmywają, ponarzekają jak bardzo się napracowali i jacy to nie są zmęczeni. Myślę jednak, że duży wpływ na to jak przeżyjemy kolację wigilijną, czy zostawi ona w nas jakiś ślad, czy zmieni się coś w naszej głowie ma właśnie nasz strój. Warto zadbać w tym dniu o elegancką bluzkę czy sukienkę mimo, że zapewne nie będziemy paradować po dywanie w szpilkach. Oprócz tego, że strojem oddajemy powagę tego dnia, oddajemy również szacunek bliskim i możemy wzajemnie rozkoszować się magią Świąt Bożego Narodzenia. Będą to inspiracje również dla tych, którzy mają takie szczęście, że nie przygotowują kolacji u siebie w domu, a wybierają się na nią do rodziców lub teściów. Przedstawiam Wam moje propozycje tego, jak możemy wyglądać zasiadając z rodziną do świątecznej wieczerzy.


1. SUKIENKA - H&M 129,90
2. BOTKI - ELILU 89,99 59,99
3. KOPERTÓWKA - EVEN&ODD via ZALANDO 79,00
4. KOLCZYKI - EDIBAZZAR 6,99


1. SPODNIE - EVEN&ODD via ZALANDO 99,00 79,00
2. KOSZULA - ZARA 169,00
3. ZEGAREK - SAJBAZAR 21,99
4. TOREBKA - H&M 149,00
5. SZPILKI - CZAS NA BUTY 99,00 59,90 


1. SWETEREK - TOP SECRET 129,99 59,99
2. SPÓDNICA - MINT & BERRY via ZALANDO 179,00 159,00
3. NASZYJNIK - H&M 39,90
4. BOTKI - ELILU 99,00 44,99
5. PASEK - ZIGN via ZALANDO 59,00 49,00

Planowałam przedstawić Wam ten post na tydzień przed Wigilią, ale zaszyłam się na kilka dni w kuchni chcąc jak najlepiej przygotować ten dzień i za nic nie miałam możliwości zająć się blogiem. Z całego serca przepraszam za zaniedbywanie tego miejsca i moją długą nieobecność - te święta są jednak po to, ażeby jak najwięcej czasu spędzić z bliskimi, lepiąc wspólnie uszka czy ubierając choinkę.

A Wy, w czym przystąpicie jutro do świątecznego stołu? Który z zestawów podoba Wam się najbardziej? Być może będziecie mogły wykorzystać elementy przedstawionych strojów wybierając się na eleganckie przyjęcie sylwestrowe? Dajcie znać w komentarzach.

grafika tytułowa - tutaj
grafiki z zestawami - Patrycja Patrykiewicz


    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz